Kalyoncu Grup

0KALYONCU EĞİTİM HİZMETLERİ GIDA SAN. TİC. A.Ş.

Gençlerin ve kendini genç hissedenlerin arkadaşları ile buluşup sohbet edebilecekleri, aynı zamanda çeşitli oyunlarla keyiflerine keyif katabilecekleri mekanlara olan ihtiyaçtan doğdu Big Yellow Taxi Benzin Cafe.

2009 yılında ilk mağazasını açan Big Yellow Taxi Benzin Cafe,bugün yurtiçinde 50 şubesi ve yaklaşık 900 çalışanı ile günde 25.000’i aşan misafirlerine hizmet vermektedir.

02 Haziran 2015 tarihinde tüm hakları KALYONCU EĞİTİM HİZMETLERİ GIDA SAN. TİC. A.Ş. tarafından satın alınmıştır.
Onlarca çeşitli tadın bulunduğu menümüz ile sizlere en iyi hizmeti verebilmek için çalışmalarımızı hiç durmadan sürdürmekteyiz.
Önümüzdeki 5 yıl içerisinde yenilenen yapısı ve güçlenen Franchise sistemi ile Türkiye genelinde 200, Orta ve Doğu Avrupa’da Big Yellow Taxi Benzin Cafe markasını çok daha geniş kitlelere duyurmak arzusundayız. Sektörde yüksek net karlılığı ve alkollü konseptlerde ek gelirleri ile kendi kulvarımızda nabzı biz tutuyoruz.

KALYONCU NAKLİYAT TURİZM TİCARET VE SANAYİ LTD. ŞİRKETİ

Kalyoncu Nakliyat Turizm Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi. 29/12/1993 Yılında Tayyip Kalyoncu tarafından kurulmuş ve sonraki jenerasyon Hasan ve Saffet Kalyoncu tarafından yönetilmektedir.

Kalyoncu Şirketler Grubu narenciye başta olmak üzere tüm yaş meyve sebze ürünlerini ihraç etmektedir. Yaş meyve sebze sektöründe yıllık kapasitemiz 230,00 Ton rakamlarına ulaşmıştır. Kalyoncu Şirketler Grubu ihraç ettiği tüm ürünlerinde kalite ve güvenirlik ön planda tutulmuştur. Şirket kuruluşundan bugüne değin devamlı büyüme kaydetmektedir.

13.000 tonluk depolama kapasitesine sahip olan Kalyoncu Grup soğuk hava tesislerinde kontroller modern izleme sistemleri ile takip edilmektedir.

Tesislerimizde en son teknolojiler kullanılmıştır. Kullanılan bu teknoloji ile meyve ve sebzelerin hasat zamanından sonra korunması için en uygun ortam oluşturulmuştur. 3500 m² kapalı alana kurulmuş 3 ayrı ildeki plastik kasa üretim tesislerinde günde 80,000 adet kasa üretilmektedir.

Kalyoncu Nak. Tur. Tic. Ltd. Şti. hızla büyüyen yapısıyla yeni yatırımlara yönelmiştir. Bu yatırımların en çarpıcı  kısmı Ro-Ro taşımacılığıdır. Samsun merkez odaklı Kalyoncu Ro-Ro Denizcilik Taşıma filosu ile kendi sektöründe lider konuma ulaşmıştır.

Kalyoncu şirketler grubu yaş meyve sebze  ihracatında son 3 yılın Türkiye birincisi olarak kapasitesini her yıl  arttırmayı başarıp Türkiye’nin lider kuruluşu olmayı başarmış bulunmaktadır.

Kalyoncu Şirketler Grubu Türkiye’nin yaş meyve sebze ihracatının % 22’sini karşılamaktadır.

Kalyoncu Şirketler Grubu 250 araçlık kara Frigo taşıma filosuna sahiptir.

Kalyoncu Şirketler Grubu 400 dönümlük topraksız  tarım sera tesisleriyle bu alanda  da faaliyetlerini sürdürmektedir. Ayrıca kendisine ait 3200 dönüm alanda iyi tarım kapsamında meyve üretimi yapmaktadır.

Devamlı kendimizi geliştirerek  yeni tesisler kurarak güzel ülkemizin istihdam ve ihracat hedeflerine ulaşmasına katkıda bulunmak en büyük hedefimizdir.

About Author

Yorum bırak